Ideální volba pro slovenské studenty

Potkáte u nás 2 000
slovenských studujících.
Příspěvek na ubytování
30 euro měsíčně.
Studujete a diplomku
píšete ve slovenštině.
Studujte bezplatně a za stejných podmínek jako čeští studenti

Standardní doba studia je pro vás zdarma, studovat můžete bakalářské, navazující magisterské, magisterské i doktorské programy. Jsme veřejná vysoká škola bez školného, naopak vám nabízíme propracovaný systém stipendií. V ústní i písemné komunikaci můžete standardně používat slovenštinu. I proto deset procent našich studentů tvoříte právě vy, Slovenky a Slováci.

studentni slavící olomoucký Majáles
Přihláška ke studiu i život v Olomouci levnější než doma

Jedna přihláška ke studiu u nás stojí 32 euro (790 Kč), podat si jich můžete libovolný počet na různé studijní programy. Vše pohodlně online, fyzicky se musíte dostavit až na přijímačky. Život ve studentském městě je navíc méně nákladný než v městech jako Praha, Brno nebo Bratislava.

ilustrace tužkyzamyšlená dívka
Moderní ubytování a příspěvek
30 euro pro každého

Ať už budete bydlet na kolejích (intráky) nebo na privátě, měsíčně vás bude ubytování stát 100–160 euro. Každý třetí nájem vám ale pokryje naše ubytovací stipendium, a to se vyplatí. Všechny koleje jsou nadstandardně vybaveny, až budete mít pocit, že žijete na hotelu. V areálu kolejí najdete i menzy, studovny, posilovny, kluby, komunitní zahrady nebo lékaře a další služby. To vše v centru města.

abstraktní pozadí
znak eurabudova kolejí
Nabídka volnočasových aktivit
pro každého

Ať máte rádi památky, přírodu, hory nebo sport, na své si ve stotisícové Olomouci a jejím okolí přijde každý. Víc památek najdete jen v Praze. K tomu široká nabídka brigád a pracovních možností, přátelské až rodinné prostředí a především studium na prestižní škole.

abstraktní pozadí
koncert
Perfektní dopravní dostupnost z celého Slovenska

Kdyby ještě existovalo Československo, Olomouc by byla jeho přirozeným geografickým středem. Dvě hodiny do Bratislavy nebo Žiliny, tři do Nitry, pět do Košic. Napojení na dálniční síť i přímé vlakové spoje – co víc si přát. Mimochodem, na vlaky a autobusy čerpáte jako studenti slevu 50 % stejně jako Češi.

rozcestnik
zacatek uvozovekkonec uvozovek

Olomouc je moc príjemné mesto, vela zaujímavých ludí, super akcie a všade je to kúsok. A o Slovákov tu fakt nie je núdza.

Natália z Košic