Jak si podat přihlášku?

mobilní telefon
Podává se online do 15. 3.
Množství přihlášek není limitováno.
Poplatek za přihlášku je 790 Kč.
Co vás čeká a nemine

Pozor! Některé termíny se mohou lišit u jednotlivých fakult, nezapomeňte sledovat jejich webové stránky.

Vyberte si studijní program
Prohlédnout nabídku
1. listopadu až 15. března
Podejte si elektronickou přihlášku

Vše projdete v klidu online, zvolíte si studijní program nebo kombinaci dvou a vše zaplatíte pohodlně kartou nebo převodem. K přihlášce se můžete kdykoli vrátit, není třeba ji hned odesílat. Na určité obory přijímáme přihlášky i po 15. březnu, na doktorské studium je možné se přihlásit do konce dubna či v květnu.

březen/duben
Vyčkejte na pozvánku k přijímacímu řízení

Ta se vám objeví zavěšená v e-přihlášce (v záložce „Dokumenty“) obvykle 30 dnů před termínem konání přijímací zkoušky. Co od zkoušky čekat najdete na webech našich fakult. Často s ukázkami starších testů nebo možností přípravných kurzů. V případě přijímacího řízení skrze Národní srovnávací zkoušky se uchazeč musí sám k vykonání testů registrovat.

duben–červen
Sledujte, jak budou probíhat přijímačky

Jejich průběh se často liší nejen fakulta od fakulty, ale i obor od oboru. A samozřejmě vše závisí i na epidemiologické situaci. Na přijímačky můžete i bez dokončené maturity, její složení stačí doložit i na podzim. Jestli vámi zvolený obor vyžaduje Národní srovnávací zkoušky, můžete je absolvovat v několika termínech od prosince do května. Započítává se vám jen nejlepší výsledek.

červen/červenec
Navržení přijetí ke studiu

Zpravidla se o přijetí dozvíte do pár týdnů po zkouškách (pokud jsou). Jakmile jste přijati, můžete si například zažádat o ubytování na kolejích. Studenty se stanete až při zápisu. V rámci právnické fakulty přijde zájemcům rozhodnutí o ne/přijetí ke studiu, do 12. června je nutné poslat ověřenou kopii maturitního vysvědčení.

srpen/září
Zapište se ke studiu a volejte „Vivat UP!“

Na zápise vás může i zastoupit někdo s plnou mocí, takže si můžete v klidu naplánovat letní roadtrip nebo brigádu. Od okamžiku zápisu se stáváte našimi studenty a my zase o něco hrdější školou.

září (první polovina)
Seznamováky, orienťáky a jiné poznáváky

Před startem vašeho prvního semestru můžete absolvovat některý z adaptačních kurzů. Od 1. září se také můžete ubytovávat na kolejích.

září (cca třetí týden)
Začátek zimního semestru i nového života

Vítejte mezi 23 000 studenty ze sta zemí světa! Začíná vám první semestr studia, ten končí před Vánoci, v lednu máte zkouškové a od druhé půlky února až do půlky května trvá semestr letní.

Studovali jste v zahraničí?
Zjistěte si před podáním přihlášky podmínky uznání vašeho středoškolského nebo vysokoškolského vzdělání na stránce Uznání za účelem přijetí.
Termíny pohlídáme za vás

Nechcete prošvihnout den otevřených dveří nebo termín pro podání přihlášky? Stačí si stáhnout aplikaci Studuj na UP. V ní najdeš i všechny informace o možnostech studia.

Google PlayApp Store