Jak si podat přihlášku?

Podává se online do 15. 3. 2021.
Množství přihlášek není limitováno.
Poplatek za přihlášku je 690 Kč.
Co vás čeká a nemine

Pozor! Některé termíny se mohou lišit u jednotlivých fakult, nezapomeňte sledovat jejich webové stránky.

Vyberte si studijní program
Prohlédnout nabídku
1. listopadu až 15. března
Podejte si elektronickou přihlášku

Vše projdete v klidu online, zvolíte si studijní program nebo kombinaci dvou a vše zaplatíte pohodlně kartou nebo převodem. K přihlášce se můžete kdykoli vrátit, není třeba ji hned odesílat.

březen/duben
Vyčkejte na pozvánku k přijímacímu řízení

Dorazí vám na e-mail a mezitím se můžete připravovat na přijímačky. Co od nich čekat najdete na webech našich fakult. Často s ukázkami starších testů nebo možností přípravných kurzů.

duben–červen
Vyrazte do Olomouce na přijímačky

Musíte dorazit a zkoušky absolvovat osobně a poté vám dáme hned vědět, zda jste splnili podmínky k přijetí ke studiu. Na přijímačky můžete i bez dokončené maturity, její složení stačí doložit i na podzim.

červen/červenec
Navržení přijetí ke studiu

Zpravidla se o přijetí dozvíte do pár týdnů po zkouškách (pokud jsou). Jakmile jste přijati, můžete si například zažádat o ubytování na kolejích. Studenty se stanete až při zápisu.

srpen/září
Zapište se ke studiu a volejte „Vivat UP!“

Na zápise vás může i zastoupit někdo s plnou mocí, takže si můžete v klidu naplánovat letní roadtrip nebo brigádu. Od okamžiku zápisu se stáváte našimi studenty a my zase o něco hrdější školou.

září (první polovina)
Seznamováky, orienťáky a jiné poznáváky

I když ti u zápisu věnujeme brožuru KudyKam – průvodce prváka po UP, není na škodu absolvovat i některý z adaptačních kurzů. Od 1. září se také můžete ubytovávat na kolejích.

září (cca třetí týden)
Začátek zimního semestru i nového života

Vítejte mezi 23 000 studenty ze 108 zemí světa! Začíná vám první semestr studia, ten končí před Vánoci, v lednu máte zkouškové a od druhé půlky února až do půlky května trvá semestr letní.

Termíny pohlídáme za vás

Nechcete prošvihnout den otevřených dveří nebo termín pro podání přihlášky? Stačí si stáhnout aplikaci Studuj na UP. V ní najdeš i všechny informace o možnostech studia.