Jak si podat přihlášku?

mobilní telefon
Podává se online do 15. 3.
Množství přihlášek není limitováno.
Poplatek za přihlášku je 790 Kč.
Co vás čeká a nemine

Pozor! Některé termíny se mohou lišit u jednotlivých fakult, nezapomeňte sledovat jejich webové stránky.

Vyberte si studijní program
Prohlédnout nabídku
1. listopadu až 15. března
Podejte si elektronickou přihlášku

Vše projdete v klidu online, zvolíte si studijní program nebo kombinaci dvou a vše zaplatíte pohodlně kartou nebo převodem. K přihlášce se můžete kdykoli vrátit, není třeba ji hned odesílat. Na určité obory přijímáme přihlášky i po 15. březnu, na doktorské studium je možné se přihlásit do konce dubna či v květnu.

březen/duben
Vyčkejte na pozvánku k přijímacímu řízení

Ta se vám objeví zavěšená v e-přihlášce (v záložce „Dokumenty“) obvykle 30 dnů před termínem konání přijímací zkoušky. Co od zkoušky čekat najdete na webech našich fakult. Často s ukázkami starších testů nebo možností přípravných kurzů. V případě přijímacího řízení skrze Národní srovnávací zkoušky se uchazeč musí sám k vykonání testů registrovat.

duben–červen
Sledujte, jak budou probíhat přijímačky

Jejich průběh se často liší nejen fakulta od fakulty, ale i obor od oboru. A samozřejmě vše závisí i na epidemiologické situaci. Na přijímačky můžete i bez dokončené maturity, její složení stačí doložit i na podzim. Jestli vámi zvolený obor vyžaduje Národní srovnávací zkoušky, můžete je absolvovat v několika termínech od prosince do května. Započítává se vám jen nejlepší výsledek.

červen/červenec
Navržení přijetí ke studiu

Zpravidla se o přijetí dozvíte do pár týdnů po zkouškách (pokud jsou). Jakmile jste přijati, můžete si například zažádat o ubytování na kolejích. Studenty se stanete až při zápisu. V rámci právnické fakulty přijde zájemcům rozhodnutí o ne/přijetí ke studiu, do 12. června je nutné poslat ověřenou kopii maturitního vysvědčení.

srpen/září
Zapište se ke studiu a volejte „Vivat UP!“

Na zápise vás může i zastoupit někdo s plnou mocí, takže si můžete v klidu naplánovat letní roadtrip nebo brigádu. Od okamžiku zápisu se stáváte našimi studenty a my zase o něco hrdější školou.

září (první polovina)
Seznamováky, orienťáky a jiné poznáváky

Před startem vašeho prvního semestru můžete absolvovat některý z adaptačních kurzů. Od 1. září se také můžete ubytovávat na kolejích.

září (cca třetí týden)
Začátek zimního semestru i nového života

Vítejte mezi 23 000 studenty ze sta zemí světa! Začíná vám první semestr studia, ten končí před Vánoci, v lednu máte zkouškové a od druhé půlky února až do půlky května trvá semestr letní.

Studovali jste v zahraničí?
Zjistěte si před podáním přihlášky podmínky uznání vašeho středoškolského nebo vysokoškolského vzdělání na stránce Uznání za účelem přijetí.