abstraktní pozadíabstraktní pozadí

Fakulta tělesné kultury

Přední české pracoviště, které se s nejmodernějším zázemím zaměřuje na pohyb člověka a zdravý životní styl. Nabízí studium v oblasti tělesné výchovy a sportu, rekreologie, fyzioterapie nebo aplikovaných pohybových aktivit, stejně jako možnost získat trenérské a další licence.

Program dne otevřených dveří

27. ledna 2024, 9:00–14:00
Prezenční program

V prostorách hlavní budovy fakulty tělesné kultury (zkráceně FTK) potkáte studující a pedagogy, kteří vám podají informace o jednotlivých studijních programech. Mimo jiné si pro vás každá katedra připraví speciální program a vyzkoušíte si řadu popularizačně-vědeckých či sportovních aktivit. Na dni otevřených dveří vás čeká virtuální realita, uvolněná atmosféra, dárkové předměty, fotokoutky a mnohem víc. Celý den najdete zachycený na našich sociálních sítích, především na Instagramu. Přijďte se podívat, jak se učí na Vrcholu Olomouce!

Místa
třída Míru 117, Olomouc (Mapy.czGoogle Maps)
Hlavní informační blok
10:00, 12:00

Pojďte studovat na Vrchol Olomouce

Prezentace základních informací o studiu, přijímací zkoušky, život, sport a studium v univerzitním městě

Další fakultní program
9:00–14:00

FTK point

Nejdůležitější místo z celého dne otevřených dveří. Najdete tady studenty fakulty, kterým říkáme Humans of FTK. Předají vám informační tiskovinu se všemi studijními programy, dárkové předměty, odpoví na vaše dotazy a pomůžou vám se zorientovat.

Chill out zóna

Až se vám bude ze všech informací točit hlava, najděte si svůj sedací pytel a sledujte pohodlně videa z kreativní dílny FTK nebo sociální sítě, které prozradí, jaká u nás panuje atmosféra. Sportovní kurzy, fakultní akce a v hlavní roli? Naši studenti!

Vyfoťte se jako human of #ftkup

Čeká na vás hned několik zelených fotospotů, kde se můžete vyfotit a označit nás v Insta Stories. Na některých spotech si díky Instax foťákům odnesete i vytištěnou fotku domů.

Virtuální realita

Vyzkoušejte si virtuální realitu v prostředí se sportovní tematikou. K dispozici budou kolektivní sporty – lední hokej, baseball, basketbal, americký fotbal nebo létání ve speciálním obleku Wingsuite. Pokud chcete spálit přebytečné kalorie, zkuste cvičení s tréninky profesionálních fitness instruktorů ve virtuálním prostředí tělocvičny.

Kafe na Vrcholu

Naše vytuněná kavárna, která sídlí v Aplikačním centru BALUO, vás dostane svými dezerty, snacky a kávou. Pro prvních 100 zájemců/zájemkyň o studium máme připraveny kupóny na kávu zdarma, které budou k dispozici na FTK pointu.

10:00–12:00

Studujte v zahraničí s FTK

Chtěli byste spojit studium s cestováním? Na FTK si s tím hravě poradíme. Prostřednictvím videí a fotek přiblížíme nejen benefity studijního pobytu v zahraničí, ale také to, co samotné studium v Kanadě, Španělsku, Finsku, Kolumbii, Japonsku, Portugalsku a mnoha dalších destinacích obnáší. Nově můžete s FTK vycestovat na Erasmus hned v prvním ročníku bakalářského studia!

11:00

Prohlédni si Kampus Neředín

Komentované prohlídky startují od hlavní budovy fakulty. Ukážeme vám Aplikační centrum BALUO, Centrum kinantropologického výzkumu a zbytek Kampusu Neředín. Prohlídky jsou zakončeny vyhlídkou na celé univerzitní město.

Doprovodný online program

Další body programu si můžete pustit kdykoliv, stačí kliknout na to, co vás zajímá.

Hýbejte se s FTK

Koukněte na videa, které vás donutí vstát ze židle. Hýbej se s #ftkup!

Koukejte s FTK

Pohodlně se usaďte a podívejte se na nejlepší videa z kreativní dílny FTK na našem fakultním YouTube kanále.

Prohlédněte si Vrchol Olomouce

Nestíháte se k nám podívat? Prohlédněte si moderní prostory Kampusu Neředín i na dálku: výukové místnosti, tělocvičny, aulu, Aplikační centrum BALUO, budovu pedagogů či Centrum kinantropologického výzkumu.

Program DOD také na webu fakulty tělesné kultury. Další informace o studiu na FTK zde. Nabídku studijních programů Univerzity Palackého v Olomouci najdete zde.