abstraktní pozadíabstraktní pozadí

Doprovodný program

Infopoint

Infopoint & punče na nádvoří Zbrojnice

Biskupské náměstí 1 (Mapy.czGoogle Maps)


9:00–14:00

Doslova horkou novinkou, na kterou se můžete těšit, jsou punče ZDARMA na nádvoří naší univerzitní knihovny (Biskupské náměstí 1), na dohled od filozofické, pedagogické či teologické fakulty. Kromě punče a malé zdravé svačiny tu najdete i naše studentky a studenty ze všech našich fakult a z několika studentských spolků, kteří vás rádi navedou, pomohou vám a poradí. Prezentovat se zde budou i některá univerzitní pracoviště. Můžete odtud taky vyrazit na komentovanou prohlídku knihovny a zaparkovat v našich lehátkách a sedacích vacích. A pro tvořivé jsme si s Vydavatelstvím UP připravili workshop výroby vlastního bloku.

Koleje a menzy

Poznejte koleje

koleje Šmeralova, atrium (Mapy.czGoogle Maps)


9:00–14:00

Nenechte si ujít prezentaci služeb poskytovaných kolejemi a menzami na kolejích Šmeralova včetně informačních stánků o bydlení a stravování v menzách a univerzitních bufetech FreshUP nebo informačního stánku Kolejní rady UP.

Prohlídky pokojů budou možné na kolejích 17. listopadu, B. Václavka a koleji Neředín od 9 do 14 hodin.

Ochutnejte menzu a bistra

menza Šmeralova 6 (Mapy.czGoogle Maps)


11:00–14:00

Menza Šmeralova nabídne všem návštěvníkům dne otevřených dveří obědové menu za sympatickou cenu. Stravenku si koupíte na pokladně a následně ji směníte za hlavní chod či polévku dle vašeho výběru. V sobotu 27. 1. bude k objednání frankfurtská polévka, svíčková, boloňské špagety či zeleninové rizoto. Navštívit můžete i bistra FreshUP, která budou pro návštěvníky dne otevřených dveří v provozu na většině fakult, konkrétně na filozofické (Křížkovského), pedagogické a přírodovědecké (na právnické fakultě a v Olomouci-Holici na Šlechtitelů nebudou). 

Studentské koleje UP
Videoprohlídka menzy a bistra

Univerzitní spolky

Seznamte se s univerzitními spolky

Biskupské náměstí 1 (Mapy.czGoogle Maps)


9:00–14:00

Na nádvoří Zbrojnice na vás budou čekat i interaktivní stánky vybraných studentských organizací a univerzitních pracovišť, kterých působí na univerzitě téměř padesát! Představí se také naše kariérní centrum, dobrovolnické centrum a další pracoviště.

UPoint
informační centrum a obchod

Poznej místo, kde kreativní srdce zaplesá

Horní náměstí 12 (Mapy.czGoogle Maps)


9:00–14:00

Pokud se vydáte do centra města na Horní náměstí, nenechejte si ujít návštěvu největšího univerzitního obchodu svého druhu v republice. Náš UPoint slouží také jako informační centrum nebo místo, kde můžete v klidu „zaparkovat“ s kávou. Během dne otevřených dveří můžete navíc využít 10% slevu při předložení ISIC karty. Kromě toho tam máte šanci nakoupit parádní dárky od medoviny, vína přes oblečení až po papírenské zboží. 

Knihovna Univerzity Palackého

Navštivte knihovnu, jakou jste ještě neviděli

Biskupské náměstí 1 (Mapy.czGoogle Maps)


11:00–14:00

Věděli jste, že to v knihovně může vypadat jako v barokním zámku? Nebo že v ní najdete Zmijozel, sedací vaky i noční studovnu? Tak přesně taková je naše univerzitní Ústřední knihovna, tzv. Zbrojnice. S našimi knihovníky jsme pro vás připravili komentované prohlídky od 11, 12, 13 a od 14 hodin! Stačí načas dorazit na recepci knihovny. Podívat se můžete také do studovny starých tisků a mrknout třeba na knihu z roku 1539! A ještě dostanete malý dárek. Zájemci o individuální prohlídky mohou požádat u výpůjčního pultu na Zbrojnici.

„Ze zbrojnic udělejte biblioték“
Bez knih se na vysoké rozhodně neobejdete. Univerzitní knihovna eviduje přes 500 tisíc položek. Ústředí knihovny se nachází v historické budově Tereziánské zbrojnice, přesně tak, jak ve výroku „Ze zbrojnic udělejte biblioték“ radil učitel největší, Jan Amos Komenský. Kromě osmi sálů plných knih zde najdete i chill out zónu, dvě studentské klubovny, počítače s bleskovým internetem a hlavně 24/7 fungující noční studovnu. A to se obzvlášť ve zkouškovém hodí! Univerzitní knihovna má kromě Zbrojnice ještě dalších šest poboček na fakultách, takže pro informace a vědění to budete mít vždy blízko.

Virtuální prohlídky
Ústřední knihovna – Zbrojnice (navštívit)
Pobočka na cyrilometodějské teologické fakultě (navštívit)
Pobočka na fakultě zdravotnických věd (navštívit)
Pobočka na lékařské fakultě (navštívit)
Pobočka na právnické fakultě (navštívit)
Pobočka na přírodovědecké fakultě – Envelopa (navštívit)
Pobočka na přírodovědecké fakultě – Holice (navštívit)

Pevnost poznání

Objevte vědu v Pevnosti poznání

17. listopadu 939 (Mapy.czGoogle Maps)


9:00–17:00

Jedním z unikátů Univerzity Palackého je science centrum Pevnost poznání, které ročně navštíví až sto tisíc návštěvníků. A my vám tohle parádní centrum popularizace vědy během dne otevřených dveří zpřístupníme ZDARMA. Stačí na pokladně předložit ISIC kartu nebo jiný průkaz studujícího střední školy a můžete si užít všechny interaktivní expozice a planetárium.

Interaktivní Centrum popularizace Přírodovědecké fakulty UP sídlí v bývalém dělostřeleckém skladu z dob Marie Terezie a je jediným science centrem v Česku, které spravuje univerzita. Kromě zábavy zde najdeš třeba svou budoucí brigádu, neboť Pevnost poznání spolupracuje s desítkami našich studujících, kteří se stávají animátory/kami v expozicích.