abstraktní pozadíabstraktní pozadí

Doprovodný program

Infopoint

Infopoint & punče na nádvoří Zbrojnice
Biskupské náměstí 1 (Mapy.czGoogle Maps)
9:00–14:00

Doslova horkou novinkou, na kterou se můžete těšit, jsou punče ZDARMA na nádvoří naší univerzitní knihovny (Biskupské náměstí 1), na dohled od filozofické, pedagogické či teologické fakulty. Kromě punče a malé zdravé svačiny tu najdete i naše studentky a studenty ze všech našich fakult a z několika studentských spolků, kteří vás rádi navedou, pomohou vám a poradí. Prezentovat se zde budou i některá univerzitní pracoviště. Můžete odtud taky vyrazit na komentovanou prohlídku knihovny a zaparkovat v našich lehátkách a sedacích vacích. A pro tvořivé jsme si s Vydavatelstvím UP připravili workshop výroby vlastního bloku.

Koleje a menzy

Poznejte koleje
menza Šmeralova 1084/6 (Mapy.czGoogle Maps)
9:00–14:00

Nenechte si ujít prezentaci kolejí a menz v menze Šmeralova včetně několika informačních stánků (stánek o bydlení a stravování v menzách) v prostorách jedné z našich menz.

Ochutnejte menzu a bistra
hlavní menza 17. listopadu 1083/54 (Mapy.czGoogle Maps)
11:00–14:00

Hlavní menza (sousedí s menzou Šmeralova) nabídne všem návštěvníkům dne otevřených dveří obědové menu za sympatickou cenu. Stačí, když si koupíte stravenku na hlavní pokladně a následně ji směníte za hotovku, minutku, polévku nebo pizzu dle vašeho výběru. Na menu se můžete podívat zde. Navštívit můžete i bistra FreshUP, která budou pro  návštěvníky dne otevřených dveří v sobotu výjimečně v provozu na přírodovědecké, pedagogické a filozofické fakultě od 9:00 do 14:00.

Studentské koleje UP
Videoprohlídka menzy a bistra

Univerzitní spolky

Seznamte se s univerzitními spolky
Biskupské náměstí 1 (Mapy.czGoogle Maps)
9:00–14:00

Na nádvoří Zbrojnice na vás budou čekat i interaktivní stánky vybraných studentských organizací a univerzitních pracovišť. S naším kariérním centrem si vyzkoušíte zábavnou formou vytvořit životopis, Dobrovolnické centrum UP vás seznámí se svými aktivitami a spolek Udržitelný Palacký vám ukáže, co vše dělá pro to, abychom se měli na univerzitě lépe.

UPoint
informační centrum a obchod

Poznej místo, kde kreativní srdce zaplesá
Horní náměstí 12 (Mapy.czGoogle Maps)
9:00–15:00 (pozor změněno z 9:00–17:00)

Pokud se vydáte do centra města na Horní náměstí, nenechejte si ujít návštěvu největšího univerzitního obchodu svého druhu v republice. Náš UPoint slouží také jako informační centrum nebo místo, kde můžete v klidu „zaparkovat“ s kávou. Během dne otevřených dveří si zde můžete také ZDARMA vyzvednout akademický diář na tento rok (platí do vybrání zásob). Kromě toho tam máte šanci nakoupit parádní dárky od medoviny a vína přes oblečení po papírenské zboží.

Knihovna Univerzity Palackého

Navštivte knihovnu, jakou jste ještě neviděli
Biskupské náměstí 1 (Mapy.czGoogle Maps)
11:00–14:00

Věděli jste, že to v knihovně může vypadat jako v barokním zámku? Nebo že v ní najdete Zmijozel, sedací vaky i noční studovnu? Tak přesně taková je naše univerzitní Ústřední knihovna, tzv. Zbrojnice. S našimi knihovníky jsme pro vás připravili komentované prohlídky od 11, 12, 13 a od 14 hodin! Stačí načas dorazit na recepci knihovny. A ještě dostanete malý dárek. 

„Ze zbrojnic udělejte biblioték“

 Bez knih se na vysoké rozhodně neobejdete. Univerzitní knihovna eviduje přes 500 tisíc položek. Ústředí knihovny se nachází v historické budově Tereziánské zbrojnice, přesně tak, jak ve výroku „Ze zbrojnic udělejte biblioték“ radil učitel největší, Jan Amos Komenský. Kromě osmi sálů plných knih zde najdete i chill out zónu, dvě studentské klubovny, počítače s bleskovým internetem a hlavně 24/7 fungující noční studovnu. A to se obzvlášť ve zkouškovém hodí! Univerzitní knihovna má kromě Zbrojnice ještě dalších šest poboček na fakultách, takže pro informace a vědění to budete mít vždy blízko.

Virtuální prohlídky
Ústřední knihovna – Zbrojnice (navštívit)
Pobočka na cyrilometodějské teologické fakultě (navštívit)
Pobočka na fakultě zdravotnických věd (navštívit)
Pobočka na lékařské fakultě (navštívit)
Pobočka na právnické fakultě (navštívit)
Pobočka na přírodovědecké fakultě – Envelopa (navštívit)
Pobočka na přírodovědecké fakultě – Holice (navštívit)

Pevnost poznání

Objevte vědu v Pevnosti poznání
17. listopadu 939 (Mapy.czGoogle Maps)
9:00–17:00

Jedním z unikátů Univerzity Palackého je science centrum Pevnost poznání, které ročně navštíví téměř sto tisíc návštěvníků. A my vám tohle parádní centrum popularizace vědy během dne otevřených dveří zpřístupníme ZDARMA. Stačí na pokladně předložit ISIC kartu nebo jiný průkaz studenta střední školy a můžete si užít všechny čtyři interaktivní expozice a planetárium.

Interaktivní Centrum popularizace Přírodovědecké fakulty UP sídlí v bývalém dělostřeleckém skladu z dob Marie Terezie a je jediným science centrem v Česku, které spravuje univerzita. Kromě zábavy zde najdeš třeba svou budoucí brigádu, neboť Pevnost poznání spolupracuje s desítkami našich studentů, kteří se stávají animátory v expozicích.