abstraktní pozadíabstraktní pozadí

Doprovodný program

Infopoint

Infopoint & punče na nádvoří Zbrojnice

Biskupské náměstí 1 (Mapy.czGoogle Maps)


8:00–14:00

Doslova horkou novinkou, na kterou se můžete těšit, jsou punče ZDARMA na nádvoří naší univerzitní knihovny (Biskupské náměstí 1), na dohled od filozofické, pedagogické či teologické fakulty. Kromě punče a malé zdravé svačiny tu najdete i naše studentky a studenty ze všech našich fakult a z několika studentských spolků, kteří vás rádi navedou, pomohou vám a poradí. Prezentovat se zde budou i některá univerzitní pracoviště. Můžete odtud taky vyrazit na komentovanou prohlídku knihovny a zaparkovat v našich lehátkách a sedacích vacích. A pro tvořivé jsme si s Vydavatelstvím UP připravili workshop výroby vlastního bloku.

Koleje a menzy

Poznejte koleje

koleje Bedřich Václavka, aula před recepcí (Mapy.czGoogle Maps)


9:00–14:00

Nenechte si ujít prezentaci služeb poskytovaných kolejemi a menzami na kolejích Bedřicha Václavka včetně informačních stánků o bydlení a stravování v menzách a univerzitních bufetech FreshUP nebo informačního stánku Kolejní rady UP.

Prohlídky pokojů budou možné na kolejích J. L. Fischera, 17. listopadu, B. Václavka a koleji Neředín od 9 do 14 hodin.

Ochutnejte menzu a bistra

hlavní menza 17. listopadu 1083/54 (Mapy.czGoogle Maps)


11:00–14:00

Hlavní menza nabídne všem návštěvníkům dne otevřených dveří obědové menu za sympatickou cenu. Stačí, když si koupíte stravenku na hlavní pokladně a následně ji směníte za hotovku, minutku, polévku či pizzu dle vašeho výběru. Na menu se můžete podívat zde (v pátek 1. 12. bude hovězí polévka s játrovými knedlíčky a z hotovek budou na výběr 3: svíčková na smetaně s knedlíkem, boloňské špagety nebo zelinové rizoto s parmazánem). Navštívit můžete i bistra FreshUP, která budou pro návštěvníky dne otevřených dveří v provozu na většině fakult.

Studentské koleje UP
Videoprohlídka menzy a bistra

Univerzitní spolky

Seznamte se s univerzitními spolky

Biskupské náměstí 1 (Mapy.czGoogle Maps)


8:00–14:00

Na nádvoří Zbrojnice na vás budou čekat i interaktivní stánky vybraných studentských organizací a univerzitních pracovišť, kterých působí na univerzitě téměř padesát! Představí se také naše kariérní centrum, dobrovolnické centrum a další pracoviště, ze spolků to budou například: Faktory, UP Crowd, Rozběháme UP, AstroklUP Olomouc, Amatérský hokej v Olomouci či Fanklub STIGA stolního hokeje.

UPoint
informační centrum a obchod

Poznej místo, kde kreativní srdce zaplesá

Horní náměstí 12 (Mapy.czGoogle Maps)


9:00–17:00

Pokud se vydáte do centra města na Horní náměstí, nenechejte si ujít návštěvu největšího univerzitního obchodu svého druhu v republice. Náš UPoint slouží také jako informační centrum nebo místo, kde můžete v klidu „zaparkovat“ s kávou. Během dne otevřených dveří můžete navíc využít 10% slevu při předložení ISIC karty. Kromě toho tam máte šanci nakoupit parádní vánoční dárky od medoviny, vína přes oblečení až po papírenské zboží. 

Knihovna Univerzity Palackého

Navštivte knihovnu, jakou jste ještě neviděli

Biskupské náměstí 1 (Mapy.czGoogle Maps)


11:00–14:00

Věděli jste, že to v knihovně může vypadat jako v barokním zámku? Nebo že v ní najdete Zmijozel, sedací vaky i noční studovnu? Tak přesně taková je naše univerzitní Ústřední knihovna, tzv. Zbrojnice. S našimi knihovníky jsme pro vás připravili komentované prohlídky od 11, 12, 13 a od 14 hodin! Stačí načas dorazit na recepci knihovny. Podívat se můžete také do studovny starých tisků a mrknout třeba na knihu z roku 1539! A ještě dostanete malý dárek.

„Ze zbrojnic udělejte biblioték“
Bez knih se na vysoké rozhodně neobejdete. Univerzitní knihovna eviduje přes 500 tisíc položek. Ústředí knihovny se nachází v historické budově Tereziánské zbrojnice, přesně tak, jak ve výroku „Ze zbrojnic udělejte biblioték“ radil učitel největší, Jan Amos Komenský. Kromě osmi sálů plných knih zde najdete i chill out zónu, dvě studentské klubovny, počítače s bleskovým internetem a hlavně 24/7 fungující noční studovnu. A to se obzvlášť ve zkouškovém hodí! Univerzitní knihovna má kromě Zbrojnice ještě dalších šest poboček na fakultách, takže pro informace a vědění to budete mít vždy blízko.

Virtuální prohlídky
Ústřední knihovna – Zbrojnice (navštívit)
Pobočka na cyrilometodějské teologické fakultě (navštívit)
Pobočka na fakultě zdravotnických věd (navštívit)
Pobočka na lékařské fakultě (navštívit)
Pobočka na právnické fakultě (navštívit)
Pobočka na přírodovědecké fakultě – Envelopa (navštívit)
Pobočka na přírodovědecké fakultě – Holice (navštívit)

Pevnost poznání

Objevte vědu v Pevnosti poznání

17. listopadu 939 (Mapy.czGoogle Maps)


9:00–17:00

Jedním z unikátů Univerzity Palackého je science centrum Pevnost poznání, které ročně navštíví až sto tisíc návštěvníků. A my vám tohle parádní centrum popularizace vědy během dne otevřených dveří zpřístupníme ZDARMA. Stačí na pokladně předložit ISIC kartu nebo jiný průkaz studujícího střední školy a můžete si užít všechny interaktivní expozice a planetárium.

Interaktivní Centrum popularizace Přírodovědecké fakulty UP sídlí v bývalém dělostřeleckém skladu z dob Marie Terezie a je jediným science centrem v Česku, které spravuje univerzita. Kromě zábavy zde najdeš třeba svou budoucí brigádu, neboť Pevnost poznání spolupracuje s desítkami našich studujících, kteří se stávají animátory/kami v expozicích.