abstraktní pozadíabstraktní pozadí

Cyrilometodějská teologická fakulta

Mezi olomouckými univerzitními pracovišti má nejdelší tradici. Vzdělává studenty nejen v oblasti teologie, ale i sociální práce, sociální pedagogiky, etiky v mediální komunikaci i v oblasti zdraví. Vítá studenty bez rozdílu vyznání.

Program dne otevřených dveří

15. ledna 2022, 9:00–13:00
Online program

Online program cyrilometodějské teologické fakulty nabízí streamy na Instagramu, ve kterých se dozvíte vše podstatné od našich studentů. Na speciálním webu se představí také studijní program Teologie, který fakulta realizuje plně online.

Hlavní informační stream
10:00–11:00

Živé vysílání na Instagramu

Pomocí streamu zprostředkujeme dění a atmosféru na fakultě všem zájemcům o studium. Naši studenti představují studijní programy, další informace jsou k dispozici na webu studujcmtf.cz .

9:00–13:00

Teologie online

Bakalářský distanční studijní program Teologie realizovaný plně online se představí jak jinak než online – na webu www.teologieonline.cz

9:00–9:15

Sociální pedagogika

Komu je studium určeno z pohledu pedagoga a studenta, informace o adaptačním kurzu, praxe pohledem studentů

12:00–12:15

Sociální pedagogika (nMgr.)

Komu je určeno navazující magisterské studium, pro jaké bakalářské obory je vhodné, jak vypadá výuka z pohledu pedagoga a studenta, předměty, praxe, výjezdy

Prezenční program

Garanti studijních programů, studenti-ambasadoři i referentky ze studijního oddělení budou v sobotu 15. ledna od 9 do 13 hodin osobně k dispozici zájemcům o studium a jejich rodičům na teologické fakultě (Univerzitní 22, Olomouc), aby odpověděli na otázky týkající se studia, praxí či výjezdů do zahraničí. Návštěvníci se mohou těšit na dárečky s logem fakulty. Prosíme vás, pohybujte se po budově teologické fakulty v respirátoru a dodržujte aktuální opatření a bezpečnostní pravidla. Vezměte si s sebou doklady o bezinfekčnosti (očkování, prodělání nemoci) pro případ kontroly. Děkujeme vám za ohleduplnost a těšíme se na vás.

Hlavní informační blok
9:00–13:00

Sociální práce + Mezinárodní sociální a humanitární práce + Sociální práce s dětmi a mládeží + VOŠ Caritas Olomouc

Sociální pedagogika + Aplikovaná psychoterapie a inovace v sociální práci

Katolická teologie + Teologické nauky + Náboženství se zaměřením na vzdělávání, Učitelství náboženství pro ZŠ

Etika a kultura v mediální komunikaci

Referentky ze studijního oddělení

Informační bloky fakulty
Teologické programy (Teologické nauky, Náboženství se zaměřením na vzdělávání, Učitelství náboženství, Teologie)
Prezenční

Zástupci teologických studijních programů se setkají se studenty, budou prezentovány závěrečné práce, ukázky výuky či metody a materiály pro výuku náboženství (využití aktivizačních metod, deskových her nebo filmů ve výuce). Představí se také pomůcky pro katechezi. K dispozici bude i vědomostní kvíz „Jak by asi probíhal přijímací test“.

9:00–13:00

Představení studijních programů, předmětů, podmínek přijetí, praxe

Sociální programy (Sociální pedagogika)
Prezenční

V rámci Sociální pedagogiky budou prezentovány oba stupně programu (bakalářský a navazující magisterský) a všechny čtyři specializace. Zájemci si mohou vyzkoušet přijímačky nanečisto a prohlédnout si závěrečné práce. V ukázkách výuky bude prezentována práce s pomůckami pro lidi s postižením, s jedinci s rizikovým chováním (prezentace drogového kufříku), možnosti rozvoje kritického myšlení (mediální výchova). Dále budou k vidění fotografie z akcí fakulty, adaptačních kurzů, výuky či pasování studentů.

9:00–13:00

Představení studijních programů, předmětů, podmínek přijetí, praxe

9:00–9:15

Sociální pedagogika

Komu je studium určeno z pohledu pedagoga a studenta, informace o adaptačním kurzu, praxe pohledem studentů

12:00–12:15

Sociální pedagogika (nMgr.)

Komu je určeno navazující magisterské studium, pro jaké bakalářské obory je vhodné, jak vypadá výuka z pohledu pedagoga a studenta, předměty, praxe, výjezdy

Ostatní sociální programy (Sociální práce, Mezinárodní sociální a humanitární práce, Sociální práce s dětmi a mládeží)
Prezenční

Zájemcům o studium poskytnou informace naši studenti a vyučující. Na místě se budou promítat prezentace studijních programů. Bakalářské studijní programy Sociální práce a Mezinárodní sociální a humanitární práce jsou vyučovány ve spolupráci CMTF UP a VOŠ Caritas. Programy Sociální práce s dětmi a mládeží (Bc.) a Sociální práce (nMgr.) jsou realizovány na CMTF UP.

9:00–13:00

Představení studijních programů, předmětů, podmínek přijetí

Aplikovaná psychoterapie a inovace v sociální práci, Etika a kultura v mediální komunikaci
Prezenční

Dozvíte se informace o navazujícím magisterském programu Aplikovaná psychoterapie a inovace v sociální práci a doktorandském studiu Sociální a spirituální determinanty zdraví. Studenti a pedagogové programu Etika a kultura v mediální komunikaci připraví ukázku audiovizuální práce. Můžete se podívat, jak se dají využít i eticky zneužít prostředky audiovizuální práce jako je světlo, práce s kamerou a úpravy ve střižně. Jak se dá čarovat s retušovacími nástroji a jak klamavá reklama zneužívá důvěřivosti lidí. Zážitky natočili studenti na video. Více na www.etikavmediich.cz.

9:00–13:00

Představení studijních programů, předmětů, podmínek přijetí

Další informace

Více na webu fakulty. Nabídku studijních programů Univerzity Palackého v Olomouci najdete zde.

Tahle fakulta je boží

Chcete se z pohodlí domova „projít“ po centru Olomouce a podívat se, jak to vypadá na naší fakultě? Mrkněte se na video TAHLE FAKULTA JE BOŽÍ níže. Seznámíte se s úžasnou atmosférou fakulty i města. Zavedeme vás do moderních učeben i do historického centra Olomouce.

Studijní programy očima studentů

Zajímá vás, proč jít studovat zrovna k nám? Co je na našich studijních programech skvělé? Podívejte se na tato krátká videa níže. Studenti prozradí, proč si daný program vybrali, co je na studiu baví a jaké bonusy do života přináší.

Teologie, Teologické nauky, Teologie online

Náboženství se zaměřením na vzdělávání, Učitelství náboženství pro ZŠ

Sociální práce

Sociální pedagogika

Mezinárodní sociální a humanitární práce

Etika a kultura v mediální komunikaci

Sociální práce s dětmi a mládeží

Aplikovaná psychoterapie a inovace v sociální práci

Proč si vybrat naši fakultu

Podívejte se, proč si k vysokoškolskému studiu vybrat zrovna olomouckou cyrilometodějskou teologickou fakultu.

Přijímačky: offline/online?

Vybrali jste si vysněný studijní program, poslali přihlášku a nevíte, co bude dál? Informace o tom, jakou podobu letos přijímačky budou mít, dostanete. Zda na zkoušku pojedete do Olomouce, nebo je zvládnete na dálku, rozhodne epidemiologická situace. Rozhodnutí pošleme v pozvánce (e-přihlášce), která přijde nejpozději měsíc před zkouškou.

Přijímačky na naši fakultu by se měly uskutečnit v červnu 2022. Každý studijní program by měl mít v těchto dnech svůj termín. Aktuální informace najdete na webu fakulty.

Volejte/pište na studijní oddělení

Naše milé dámy ze „studijního“ jsou připraveny zodpovídat vaše telefonické i e-mailové dotazy a rády odpoví na každou otázku týkající se studia. Vždy vás rády seznámí i s aktuálními informacemi ohledně přijímacích zkoušek.

Ptejte se našich ambasadorů

Chcete se na průběh či náročnost studia zeptat studenta, který váš vybraný obor už studuje? Není problém. Napište e-mail některému z našich studentů-ambasadorů. Každý z nich se rád podělí o své studijní zkušenosti. Kontakty na ambasadory najdete na webu fakulty. Případně se optejte v chatu tady na webu.

Navštivte náš Instagram a Facebook

Podívejte se na zajímavé posty na našem Facebooku a Instagramu. Seznamujeme vás v nich mimo jiné se studijními programy, se studenty-ambasadory i s garanty studijních programů. Rádi odpovíme na vaše dotazy i touto cestou.

Nový web pro zájemce o studium

Olomoucká teologická fakulta spustila nový web www.studujcmtf.cz. Najdete na něm potřebné informace ke studiu, video „Tady chceš studovat a žít!“, inspirující vyznání současných studentů i absolventů či fotografie zachycují život na fakultě.