abstraktní pozadíabstraktní pozadí

Cyrilometodějská teologická fakulta

Mezi olomouckými univerzitními pracovišti má nejdelší tradici. Vzdělává studenty nejen v oblasti teologie, ale i sociální práce, sociální pedagogiky, etiky v mediální komunikaci i v oblasti zdraví. Vítá studenty bez rozdílu vyznání.

Program dne otevřených dveří

27. ledna 2024, 9:00–14:00
Prezenční program

Přijďte si prohlédnout budovu BOŽÍ fakulty a zjistit informace o vašem vysněném studijním programu. Nebojte se vyzkoušet „drogový kufřík“, brýle na simulaci opilosti, pomůcky do výuky náboženství nebo soupravu na simulaci stáří. Kromě hromady informací a odpovědí na vaše dotazy se můžete těšit také na dárečky s logem fakulty. Energii vám dodají domácí buchty, které spolu s čajem a kávou budeme podávat ve vstupní chodbě.

Místa
Hlavní informační bloky
9:00–9:30

Seznamte se s CMTF – 1. infoblok o studiu

Referentky ze studijního oddělení poskytnou v tyto časy obecné informace o studiu. Návštěvníkům budou k dispozici také kdykoli v průběhu celého dne.

11:00–11:30

Seznamte se s CMTF – 2. infoblok o studiu

Referentky ze studijního oddělení poskytnou v tyto časy obecné informace o studiu. Návštěvníkům budou k dispozici také kdykoli v průběhu celého dne.

Další program
9:00–14:00

Představení sociálních studijních programů (Sociální práce + Mezinárodní sociální a humanitární práce + Sociální práce s dětmi a mládeží + CARITAS – VOŠs Olomouc)

Možnost vyzkoušet si brýle na simulaci opilosti včetně autíčka a soupravu na simulaci stáří. Prezentace studijních programů (přítomni budou studenti i vyučující) a závěrečných prací a odborných knih

9:00–14:00

Představení studijních programů Sociální pedagogika + Aplikovaná psychoterapie a inovace v sociální práci

Ukázky výuky: práce s pomůckami pro lidi s postižením, práce s jedinci s rizikovým chováním – prezentace pomůcek (např. „drogový kufřík“), možnosti rozvoje kritického myšlení (mediální výchova). Ze života fakulty: prezentace fotografií, adaptační kurzy, výuka, pasování studentů. Prezentace studijních programů (přítomni budou studenti i vyučující). Prezentace závěrečných prací a odborných knih.
Studijní program Sociální pedagogika se představí také online na Instagramu: 9:00 (komu je studium určeno – vhled pedagoga a studujícího), 10:00 (adaptační kurz pohledem studujících), 11:00 (komu je určeno navazující magisterské studium), 12:00 (praxe pohledem studujících).

9:00–14:00

Představení teologických studijních programů (Katolická teologie + Náboženství se zaměřením na vzdělávání, Učitelství náboženství pro ZŠ + Teologie online)

Představení metod a materiálů pro výuku náboženství (využití aktivizačních metod, deskových her a filmů ve výuce), ukázka pomůcek pro katechezi (z Katecheze Dobrého pastýře). Prezentace studia (bakalářského i navazujícího) a závěrečných prací + propojení teorie s praxí, setkání s garantem programu a studujícími, sdílení osobních zkušeností.
Distanční studijní program Teologie, realizovaný plně online, se zájemcům o studium představí offline/na místě.

9:00–14:00

Představení studijního programu Etika a kultura v mediální komunikaci

Zjistíte, jak se dají využít i eticky zneužít prostředky audiovizuální práce jako je světlo, práce s kamerou a úpravy ve střižně. Zájemcům ukážeme, jak se dá čarovat s retušovacími nástroji a jak klamavá reklama zneužívá důvěřivosti lidí. Příchozí si mohou zahrát multimediální hru Ukrajina v průběhu roku, která je seznámí s ukrajinskými svátky a tradicemi: hráči se mohou těšit na hádanky s QR kódy, poznání jiné kultury, informační videa a spoustu zábavy.

Kompletní program najdete také na webu fakulty.

Proč si vybrat naši fakultu

Podívejte se, proč si k vysokoškolskému studiu vybrat zrovna olomouckou cyrilometodějskou teologickou fakultu.

Studijní programy očima studentů

Zajímá vás, proč jít studovat zrovna k nám? Co je na našich studijních programech skvělé? Podívejte se na tato krátká videa níže. Studenti prozradí, proč si daný program vybrali, co je na studiu baví a jaké bonusy do života přináší.

Teologie, Teologické nauky, Teologie online

Náboženství se zaměřením na vzdělávání, Učitelství náboženství pro ZŠ

Sociální práce

Sociální pedagogika

Mezinárodní sociální a humanitární práce

Etika a kultura v mediální komunikaci

Sociální práce s dětmi a mládeží

Aplikovaná psychoterapie a inovace v sociální práci

Volejte/pište na studijní oddělení

Naše milé dámy ze „studijního“ jsou připraveny zodpovídat vaše telefonické i e-mailové dotazy a rády odpoví na každou otázku týkající se studia. Vždy vás rády seznámí i s aktuálními informacemi ohledně přijímacích zkoušek.

Ptejte se našich ambasadorů

Chcete se na průběh či náročnost studia zeptat studenta, který váš vybraný obor už studuje? Není problém. Napište e-mail některému z našich studentů-ambasadorů. Každý z nich se rád podělí o své studijní zkušenosti. Kontakty na ambasadory najdete na webu fakulty.

Navštivte náš Instagram a Facebook

Podívejte se na zajímavé posty na našem Facebooku a Instagramu. Seznamujeme vás v nich mimo jiné se studijními programy, se studenty-ambasadory i s garanty studijních programů. Rádi odpovíme na vaše dotazy i touto cestou.

Web pro zájemce o studium

Našim budoucím studentům a studentkám je k dispozici přehledný a informacemi nabitý web www.studujcmtf.cz. Zprostředkovává informace o přijímačkách, studijních programech, kontakty na studijní oddělení a studenty-ambasadory, fotky a videa ze života fakulty a také vyznání našich studentů i absolventů.